Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Hračka je věc, se kterou si lze hrát…

Vernisáž výstavy dřevěných hraček Lubomíra Klementa a výtvarných děl MŠ Slavkov u Brna – 7. května (výstava potrvá do 5. července 2009)

Výrobou dřevěných hraček se pan Lubomír Klement začal zabývat v roce 1992. Jeho původní profesí byla výroba a později restaurování nábytku, takže ke dřevu jako materiálu měl vždy velmi blízko. Prvním záměrem p. Klementa byla výroba kolekce dřevěných modelů reálných nákladních aut, tahačů a historických osobních automobilů, které sloužily jako luxusní dekorativní nebo reklamní předměty. Na těchto modelech je velký podíl ruční práce a použity i postupy pro sériovou výrobu ne zrovna typické. Nápisy a loga tvoří pravé intarzie, které jsou vytvořeny vkládáním tmavého dřeva do světlého. Modely jsou vyráběny především na základě konkrétních požadavků a přání zákazníků.

Později byla zahájena výroba standardních hraček, které bylo možné vyrábět v sériích. Do firmy nastoupil bratr pana Klementa, který se až do roku 2005 staral o obchodní činnost. Firma měla několik stálých zaměstnanců a řadu externích dodavatelů různých polotovarů.

Základem dnešního výrobního programu je kolekce ekologických dřevěných hraček zaměřená převážně na auta. Na výrobu je používáno dřevo té nejlepší kvality (buk, smrk, javor, borovice, topol a mahagon). Při kompletaci není použit žádný kov ani umělá hmota. Veškeré spoje jsou lepeny ekologicky nezávadných lepidlem. Všechny díly jsou broušeny, ostré hrany zaobleny – zcela dle intencí evropské normy EN 71 - Bezpečnost hraček. Hračky jsou dodávány buď bez povrchové úpravy, kde barevnosti je docíleno použitím různých druhů dřeva, nebo barevné.

Druhým hlavním výrobním programem je výroba dřevěných dekorativních květin. Květiny jsou soustružené nebo řezané, plně barevné. Jsou vyráběné v několika velikostech a v mnoha barevných provedeních. Nabízeny jsou samostatně, v kyticích a v kompletech včetně dřevěných váz.

V současné době se firma „Dřevěné hračky – Lubomír Klement“ zabývá také obchodní činností a prostřednictvím internetového obchodu nabízí i vybranou produkci jiných českých výrobců hraček, kteří svým sortimentem vhodně doplňují celkovou nabídku. Více viz webové stránky http://www.drevenehracky-lk.cz

Výstavu dřevěných hraček p. Klementa doplňují výtvarné práce dětí z Mateřské školy Zvídálek ve Slavkově u Brna. Jedná se o různorodou kolekci výtvorů malých autorů od tří do sedmi roků, na kterých jsou ztvárněny zážitky a prožitky ze světa, kterým jsou děti obklopeny a který zcela pochopitelně vidí docela jinak než my dospělí. Prostřednictvím těchto výtvarných prací se rozvíjí jejich představivost, fantazie, ale také manuální zručnost a další dovednosti, které děti posléze uplatní jak v životě, tak i v dalším vzdělávání.

Součástí výstavy je i výtvarná dílna, kde si každý malý návštěvník (a třeba i velký) může namalovat obrázek pro potěšení své i svých blízkých. Výstava je prodejní a vystavené hračky je možno zakoupit v pokladně zámku.

Jiří Blažek, ZS-A

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.