Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Osada křtí CD

K letošnímu 10. výročí existence kapely jsme se rozhodli, že sobě i svým příznivcům nadělíme dárek v podobě prvního CD. Po několika měsících točení a míchání ve slavkovském MK-promusic studiu Martina Křížky se zdá, že se blíží finále, a pokud se nic nezadrhne ve výrobě, v pátek (22. 5.) bychom měli mít CD v rukou. Rád bych při této příležitosti poděkoval všem sponzorům, bez jejichž vydatné pomoci by nosič v této podobě zcela jistě nevznikl.

Bylo poměrně těžké vybrat nejpěknější a nejtypičtější písničky z těch, které už desátým rokem hrajeme, ale snad se to povedlo. Výběr obsahuje celkem 16 tracků, z toho 12 písní v podání Oldy Mikuše, 3 songy Jirky „Karase“ Poly a závěrečnou krátkou, ale nápaditou instrumentálku „…a je to!“, v níž její autor banjista Jura Kubík (hraje také foukací harmoniky) nezapře své bluegrassové kořeny. Na desce si zahráli oba naši bubeníci Zdeněk „Ampík“ Andrla i Libor Holec. Sólové kytary svým originálním a těžko napodobitelným způsobem hraje Milan „Ebla“ Slezák a hráčský kádr doplňuje na basovou kytaru Karel Fikar.

První křest CD proběhne už tuto sobotu 23. května od 18 hodin v průběhu country večera v pohostinství u Oťase na slavkovském autobusovém nádraží. Osada se zde představí v plné síle včetně Karasa i obou bubeníků.

Pokud se v sobotu k Oťasovi nedostanete, nezoufejte. Podruhé a zároveň naposledy CD pokřtíme o týden později v pátek 29. května během country zábavy v rámci oslav Dnů Slavkova na stadioně u hospůdky U dvou kapříků.

Na uvedené i všechny další akce Osady vás srdečně zve Karel Fikar

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.