Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Otevření Zámecké restaurace Austerlitz

Druhým vrcholem zahájení sezony na zámku ve Slavkově bylo slavnostní otevření Zámecké restaurace Austerlitz. Pro návštěvníky byla připravena bohatá nabídka nejrůznějších jídel, pokrmů a laskomin doplněná širokou nabídkou vín z celého světa i nealkoholickými nápoji. K tomu všemu hrála výborná cimbálová hudba Morava (a jak jsme se dozvěděli od majitele restaurace pana Vlkolenszkého, nebylo to určitě naposledy – takže se máme na co těšit).

V Černé kuchyni čekala na návštěvníky výtečně připravená pražská šunka se švestkovou omáčkou a francouzskou bagetou, které asi nikdo neodolal. Připravoval ji a podával mistr kuchař Karel Drápal. Hned vedle byla opravdu bohatá nabídku vín z celého světa. Ovšem dominovaly jí skvosty z jižní Moravy, a to přímo z Čejkovic od nejlepších vinařů.

V Kounicově salonku byl připraven rautový stůl s pestrou nabídkou jídel, který byl neustále v obležení. Salonky decentně zněla barokní hudba, a tak nálada byla skvělá. Pochvalu si kromě kuchařů zaslouží i obsluhující personál, který byl přesný, nevtíravý a pozorný.

Přejeme Zámecké restauraci Austerlitz do budoucna hodně úspěchů a těšíme se na další kulinářské zážitky!

red.

Komentářů (20)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • hilda  - Re: Nic extra

  no nikdo se na mě nemůže zlobit ale na golfu je to katastrofa, ......

 • pozorovatel  - Re: Nic extra

  Když nepoznáte Napoleona od francouzského dělostřelce tak navštěvujte raději Zoo , tam zas budou Vaše podobizny .Myslím tím asi tunové zvíře s velkýma rohama. Co se týče fontány, ta je původní.A Vaše závist a zlost je skvostná !!!!!!!!!

 • fotograf  - Re: Fotografie

  Pokud chcete něco pikantního tak mají v restauraci chilli guláš a pekelný ostřák . A je to fakt pikant.Jinak se nic zvláštního nestalo ! Ale možná se stane .

 • host  - Re: Fotografie

  Máte na mysli z uzavřené restaurace a ze setmělého zámku? Akce pokud vím skončila před půlnocí dávno před zavírací hodinou...

 • W.K.  - Fotografie

  Chtel jsem se zeptat, zdali jsou k dispozici fotografie z pozdnejsich hodin po pulnoci.

 • Návštěvník 2  - Re: Nic extra

  Paní (nebo slečno) odborná psycholožko, opravdu nejsme zástupce konkurence, jsem obyčejný Slavkovák, který je prostě upřímný a nesdílí všeobecnou euforii a nadšení z této restaurace. To je celé, kdyby se mi zamlouvala, rád bych ji pochválil, jen jsem vyjádřil svůj názor.

 • pozorovatel  - Re: Nic extra

  Jsem odborná psycholožka a je naprosto zřejmé že návštěvník 2 má problém někde jinde nebo se za jeho osobou skrývá zhrzená konkurence,zášť a naprostá zaujatost.Jinak novému podniku přeji hodně ůspěchu.

 • Návštěvník 2  - Re: Nic extra

  Co se týče prostředí, tak to by chtělo doladit, např. osvětlení vypadalo na fotkách úžasně intimně, ale ve skutečnosti už tomu tak nebylo, chtělo by to trošku ztlumit. Fontánka mi připadá lehce kýčovitá a vrcholem jsou pro mě figuríny - Napoleon s podobiznou majitele a komtesa s podobiznou jeho manželky či přítelkyně (rád bych se nad tím povznesl a bral to za dobrý nápad nebo vtip, ale obávám se, že je to vážně míněný projev majitelovi sebestřednosti). Obsluha byla výborná, ale můj celkový dojem nijak nespravila.

 • Návštěvník IV.  - Re: Nic extra

  No myslím že správný gurmán má pro posuzování víc kritérií.Třeba prostředí,kulisa,obsluha atd.Já tam byl a musím říct že je tam vše velmi vyvážené.Za mě velká jednička.

 • Návštěvník 2  - Re: Nic extra

  Pokud mě mysl neklame, tak na GOLFu řezy z panenky stály okolo 170 Kč (včetně přílohy!) kdežto v této restauraci 219 Kč + 39 Kč příloha... A porce bych řekl naprosto stejná. Nemám co bych dál řekl, samozřejmě to může být náhoda, ale nejsem si tím tak jistý. Ale ať si každý vyzkouší sám, co mu sedí líp, tohle je čistě můj subjektivní názor a dojem.

 • guza  - Re: Nic extra

  Mne treba zase osobne pripadaji ceny na Golfu vysoke a kvalita nic moc..

 • občane,  - Re: z

  kdybys pečlivě četl, zjistil bys, že to byla akce pro zvané, restaurace pro veřejnost byla otevřena až další den!

 • Návštěvník 3  - Super

  Je třeba se přesvědčit, že je to opravdu super. Ceny nejsou rozhodně vyšší než jinde ve Slavkově(!), ale jsou obdobné a naprosto srovnatelné s Restaurací GOLF a Hotelem Florian, ale na rozdíl od prvně jmenovaného jsou porce za tu cenu mnohem větší (nejen na papíře ale taky na talíři) - mohu to porovnat. Ale ať se raději každý přesvědčí o kvalitě sám, jako jsem to udělal já. Je to opravdu potřebná konkurence v této kategorii. Podotýkám, že nemám nic proti Restauraci GOLF a Hotelu Florián, naopak i tam budu příležitostně chodit...

 • Návštěvník 2  - Nic extra

  Včera jsem restauraci navštívil, ceny hodně sebevědomé (vše plus minus 200 Kč + přílohy 40 Kč) a kulinářský zážitek spíše hodně průměrný (ať si dáte vepřovou panenku nebo kuřecí, ke všemu dostanete stejnou přílohu - česká klasika, okurky, rajče, pak ananes, hrozny...:-/). Tudíž příště už sem nezajdu, doporučuji restauraci na golfovém hřišti, ta má výbornou úroveň a ceny mnohem přijatelnější. Jinak pro cizince věřím, že to bude ideální volba. Přeju hodně štestí

 • Navstevnik  - Pochvala

  Vcera jsem se vecer zastavil na tatarak a vino a byl sem mile prekvapeny. Vybornej tatarak i obsluha! Doporucuju navstevu!

 • slavkovak  - Re: z

  Zvani byli vsichni. Musela to byt fajn akce. Skoda, ze ja se nemoh zucastnit :)

 • Fanouš  - Re: z

  a tož nezáviďte. Vy zase chodíte někam jinam, jenom vás nikdo nefotí :-)

 • občan  - Re: z

  Asi proto, že ostatní nepřišli... Že jste na to nepřišel sám :-)

 • asi jo  - Re: z

  Vypadá to, že se došli najest mj. slavkovští úředníci, radní, zastupitelé se svými polovičkami...

 • ?  - z

  proč mám pocit, že pořád vidím na fotkách jedny a ty samé tváře?

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.