Dnes je středa 11.12.2019, svátek má Dana

Silvestrovský ohňostroj

Již v pořadí 6. silvestrovské setkání občanů spojené s ohňostrojem navštívilo ve středu 31. prosince na náměstí před radnicí několik set lidí. Podle odhadů pravidelných návštěvníků této akce je letošní účast nejvyšší. Návštěvníky neodradilo ani poměrně mrazivé počasí, které provázel ledový vítr. Naopak, přišli v očekávání velkolepé podívané a nebyli zklamáni. Oproti loňskému ohňostroji, kdy se ohňostroj kvůli inverzi ztrácel v mlze, ten letošní si mohli diváci vychutnat v plné kráse.

Ještě před začátkem ohňostroje zpříjemnila čekání na ohňostroj a stání ve frontě na svařené víno svým vystoupením Zámecká dechová kapela. Ta zahrála i po skončení ohňostroje. Celé setkání, kdy se s občany přišli pozdravit i představitelé města včetně starosty, místostarosty, tajemníka i dalších, bylo velmi příjemné a všichni jeho účastníci se už těší na příští rok.

red.

Komentářů (6)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • zdše  - Silvestr - ohňostroj

  Letos obzvlášť nádherný. Ale pro tolik lidí by to chtělo více stánků s občerstvením a také by to chtělo myslet na děti, kterých tam bylo hodně a pro mimo čaje nic nebylo.

 • zdše  - Silvestr - ohňostroj

  Letos obzvlášť nádherný. Ale pro tolik lidí by to chtělo více stánků s občerstvením a také by to chtělo myslet na děti, kterých tam bylo hodně a pro mimo čaje nic nebylo.

 • Aleš  - Ohňostroj

  Bylo to opět bezvadné a stál za to! Kvalita ohňostroje šla v letošním roce nahoru a příznivé klimatické podmínky k tomu nepochybně přispěly. Domnívám se ale, že počátek tradice byl položen půlnočním ohňostrojem na přelomu tisíciletí, takže by to nebylo "pouze" 6. výročí... Zatím jsem absolvoval všechny slavkovské silvestrovské ohňostroje, ale nenapadlo mě je dosud počítat. Jistě bychom to byli schopni společně upřesnit. Vzpomíná si někdo na to?

 • Pavel Horak, Seattle USA  - Silvestr

  Diky za cely Zpravodaj. Objevil jsem ho teprve pred mesicem a rad ho ctu. Zpravy jsou prekvapive aktualni. Jsem 35 let ze Slavkova pryc, ale PROZIVAM clanky a zejmena fotky at Slavkova nebo znamych ksichtu. Diky.

 • Nici  - Silvestr

  Pěkný ohňostroj, pěkné foto, bleskové uveřejnění...

 • Miloš  - Ohňostroj

  Moc pěkné fotografie ohňostroje i všech zůčastněných.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.