Dnes je středa 11.12.2019, svátek má Dana

Sommeliérský kurz

Ve dnech 2. a 3. března 2009 proběhl v Integrované střední škole ve Slavkově u Brna další z odborných gastronomických kurzů, tentokrát sommeliérský. Pod vedením zkušeného lektora Karla Babky se účastníci sommeliérského kurzu dozvěděli mnoho informací o víně, způsobu jeho uchovávání, podávání a nabízení zákazníkům.
Jako vrchol sommeliérského umění si naši žáci vyzkoušeli sabráž šampaňského vína šavlí.

Dvoudenního kurzu se zůčastnilo 18 žáků z učebního oboru Kuchař - číšník a maturitního oboru Hotelnictví a turismus. Každý účastník, pokud úspěšně složil závěrečný test, získal certifikát „Sommeliér – Kadet“.
Přípravu a organizaci kurzu zajistila učitelka odborných předmětů gastronomie paní Marie Novoměstská.

isš

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.