Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Utopenecké klání

V pátek 17. dubna se v restauraci Gól na Zlaté Hoře uskutečnilo další z řady „utopeneckých klání“ - volná soutěž výrobců domácích utopenců, tentokrát již 23. v řadě (koná se 2x ročně, nově bylo navázáno na dřívější tradici v roce 1998).

Přestože byla tentokrát shodou několika nahodilých okolností historicky nejnižší účast (pět vzorků), můžeme konstatovat, že i přesto se tento večer společensky opět vydařil. Pobavili se nejen přímí účastníci, ale i ostatní přítomní hosté.

Čtyřčlenná degustační laická (avšak zajisté zkušená) komise neměla v tomto případě „jazýčky na vážkách“ a zcela jednoznačně se shodla na vítězném vzorku, který vyrobil Zdeněk Poláček. Na druhém stupínku stanula Jana Stávková, třetí místo obsadil Rostislav Antoš mladší. Dalšími dvěma soutěžími byli Miroslav Florian a Jaroslav Lekavý.

Děkuji všem přítomným za účast, zejména pak degustačním komisařům, kteří nechtěli být ze skromnosti jmenováni.

Jiří Blažek

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.