Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Vernisáž výstavy fotografií Petra Knötiga

Prvním vrcholem slavnostního zahájení sezony na zámku ve Slavkově byla vernisáž fotografií mluvčího Nejvyššího soudu v Brně a fotografa Petra Knötiga. Konala se v nádherném prostředí Historického sálu zámku za přítomnosti mnoha významných hostí. Mezi ty nejvýznamnější zcela určitě patřila předsedkyně Nejvyššího soudu JUDr. Iva Brožová.

Vernisáž zahájil ředitel zámku Ing. Aleš Šilhánek představením fotografa Petra Knötiga. Svými vstupy uchvátili přítomné účastníky vernisáže sólisté Národního divadla v Brně – M. Drábková a J. Šabaka s doprovodem J. Siromy a V. Poláška. Jejich skvěle připravené a nápadité vystoupení bylo odměněno bouřlivým potleskem diváků.

Tato vystoupení střídala módní přehlídka společenských a svatebních šatů módního návrháře Miroslava Michaela Knota a setkala se rovněž s velmi příznivým ohlasem publika.

Milým zpestřením byla i návštěva zástupců cechu cukrářů, jejichž patronkou je právě JUDr. Iva Brožová.

Po skončení vernisáže měli diváci možnost zhlédnout výstavu fotografií P. Knötiga i výstavu fotografií Provincie Utrecht, kterou zapůjčil Jihomoravský kraj. Návštěvníci vernisáže odcházeli plně uspokojeni nevšedními kulturními zážitky.

red.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.