Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Vysoká návštěvnost zámku ve Slavkově u Brna v roce 2008

Návštěvnost zámku v roce 2008 byla velmi příznivá. Zámek a jeho expozice navštívilo více než 54 000 osob! Toto číslo je sice jen o pár set návštěvníků nižší než v roce 2007, nicméně je to pozitivní fakt, že si zámek již několik let udržuje téměř stejný trend v počtu návštěvníků.

V uplynulé sezoně 2008 Zámek Slavkov – Austerlitz připravil pro své návštěvníky mnoho zajímavých kulturních a společenských akcí, které podpořily návštěvnost zámku.

V průběhu celého roku byly k vidění krásné výstavy – např. výstava milých obrázků naivní malířky Ivy Hüttnerové nebo výstava Josefa Lady, která měla úspěch především u nejmenších návštěvníků, u žen pak krásné floristické výstavy v zámku a v podzemí, dále pak unikátní výstava známek s napoleonskou tematikou a nesmíme též zapomenout na výstavu s názvem JUDr. Václav Kounic, osobnost, politik a mecenáš, která připomenula jednoho z majitelů slavkovského zámku.

Ostatně po celou turistickou sezonu se konala spousta divácky atraktivních akcí, které zpestřily nejenom prohlídky zámku a ostatních prohlídkových tras a které s sebou přinesly množství spokojených návštěvníků.

Další krásné číslo, které hovoří pro zámek v jeho oblíbenosti, je počet svateb. Více než 140 párů využilo reprezentativního prostředí zámku k uspořádání svatebního obřadu a téměř dalších 50 párů majících obřad mimo areál zámku pak zvolilo historické interiéry jako krásné pozadí pro své svatební fotografie.

Nadcházející sezona pomalu klepe na dveře a opět jsme pro návštěvníky v průběhu roku připravili krásné kulturní zážitky, ze kterých si, jak doufáme, jistě vybere každý!

Ing. Aleš Šilhánek, ředitel

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.