Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Vzpomínkový akt u příležitosti 64. výročí osvobození města

Součástí Slavkovského mementa je i uctění památky padlých 16 sovětských vojáků při osvobozování Slavkova a připomenutí konce 2. světové války.

V pátek 24. dubna ve 13 hod. proběhl v zámeckém parku a posléze na městském hřbitově pietní akt kladení věnců při příležitosti 64. výročí osvobození Slavkova, kterého se zúčastnili starosta města Ing. Ivan Charvát, místostarosta Ing. Jiří Doležel, tajemník Ing. Pavel Dvořák, Nikolaj Brjakin, tajemník generálního konzula Ruské federace v Brně, předseda Českého svazu bojovníků za svobodu ve Vyškově Karel Slanina a Jana Slaninová, Bohuslav Páral, předseda Čs. obce legionářské v Brně-Židenicích, spisovatel Petr Kopečný, plk. Jaromír Durna, náčelník institutu vzdělávání VA ve Vyškově, Mjr. Lubomír Sedlák z VA ve Vyškově, zástupci MO KSČM ve Slavkově a další hosté.

Poté se přesunuli na místní hřbitov, kde uctili památku padlých za 2. světové války.

red.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.