Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Zahradnická výstava se vydařila

Za velkého zájmu veřejnosti se v pátek 17. dubna a v sobotu 18. dubna uskutečnil v zámeckém parku ve Slavkově druhý ročník Prodejní zahradnické výstavy. Předpověď počasí byla děsivá – ochladilo se a v pátek hrozilo, že bude pršet. Nakonec padlo jen pár osvěžujících kapek, takže zahrádkáři, ovocnáři, kaktusáři, alpinkáři a ostatní milovníci květin mohli neomezeně nakupovat.

Oproti loňskému roku byla výstava o poznání větší a nabídka sazenic, květin, stromků, semen, zahradnických potřeb a dalšího doplňkového sortimentu byla velmi bohatá a různorodá. Na své si přišli hlavně skalničkáři, které jsme potkávali s plnými taškami konikleců, pochybků, kuklíků, hořců, lomikamenů, lewisií, netřesků, rozrazilů a dalších alpinek. Ochuzeni byli jen ovocnáři – ovocných stromků a keřů byl letos nedostatek.

V sobotu již bylo krásně a od rána byl zámecký park v obležení. Unaveným návštěvníků přišlo určitě vhod i bohaté občerstvení všeho druhu. Mohli přitom pozorovat jarní park, kterému letos dominovala žlutá barva v podobě tisíců rozkvetlých pampelišek.

V parku bylo víc jak 50 prodejních stánků. Prodejní zahradnickou výstavu zhlédlo během dvou dní přibližně 2500 návštěvníků. Nejvíc se prodávaly balkonové květiny a skalničky. Většina prodejců-zahradníků potvrdila již svoji účast také na podzimním Václavském jarmarku.

Děkujeme vám za přízeň, kterou nám projevujete návštěvou našich akcí a těšíme se na shledanou.

Věra Marková + red.

Komentářů (2)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • Věra Marková  - Re: Pochvala

  Díky, Vaše pochvala potěšila.

 • La Fleur  - Pochvala

  Výstava byla moc pěkná. Hodně stánků, dobrý občerstvení a supr počasí. Park na jaře je krásnej!

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.