Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Zámecký park patřil loveckým psům

Lovecké psy 10 plemen mohli v sobotu 9. května vidět návštěvníci slavkovského zámku. Konala se tu totiž mezinárodní klubová výstava psů, kterou společně pořádaly dva kluby: Moravskoslezký klub chovatelů anglických ohařů a Klub chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů. V 9 hodin nastoupilo všech 216 psů se svými pány před zámek a prezident výstavy pan Vlastimil Resner výstavu slavnostně zahájil. Zahájení svou účastí zpestřili i zástupci sokolníků se svými dravci – jedním sokolem stěhovavým a třemi sokoly rarohy.

V samoté soutěži rozhodovali rozhodčí z ČR i ze zahraničí – z Nizozemska, Polska a Slovenska. Slavkovská výstava, která se zde koná již potřinácté, je velmi vyhledávaným kynologickým podnikem. Vždyť kromě tuzemských zástupců přijeli soutěžící i z Německa, Rakouska, Polska, Chorvatska a Slovenska. Soutěžilo se v severovýchodní části zámeckého parku a rozhodčí hodnotili hlavně exteriér psů, plnochrupost, mechaniku pohybu a celkový dojem. Účelem nebo cílem celé soutěže je zhodnocení plemenných standardů, tj. zda chovaní psi odpovídají standardům země původu. Z tohoto hlediska uspěli především setři (gordon i irský), kteří se u nás chovají na špičkové úrovni. Menší spokojenost byla u plemene pointer, které ztrácí krok s konkurencí v Evropě.

Celkové hodnocení chovatelů psů z České republiky je ovšem skvělé, podle slov pana Resnera patří naše lovecká kynologie k evropské špičce.

Návštěvníci výstavy, kterých se zde sjelo více než tisíc, ocenili nevšední prostředí, skvělou atmosféru a možnost prožití příjemného dne, kterému již tradičně přálo i počasí. Takže příští rok na shledanou.

red.

Komentářů (3)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • Šárka  - Re:KV MSKAO Slavkov

  Informace o této klubové výstavě MSKAO bývají na stránkách MSKAO klubu - www.setter-pointer.cz

 • B. Maleček  - Re: Informace

  Pozvánka na tuto akci byla zveřejněna 7. května na těchto stránkách. Snažíme se vždy o připravovaných akcích s předstihem informovat.

 • Lenka  - Informace

  Mohli by jste prosím dávat informace o akci dřív než budou? Vždycky lituji, že jsem na něco nešla a nikde není dopředu napsané co bude. Děkuji.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.