Dnes je středa 16.10.2019, svátek má Havel

Olin Hanák – malá vzpomínka na závodníka s velkým srdcem

Foto autorDne 10. července si připomeneme smutné 3. výročí tragické nehody slavkovského motocyklového závodníka Olina Hanáka v ostravských Radvanicích na přírodním okruhu Fr. Bartoše v závodě třídy 600 ccm.

Olin začínal na motorce jako 12letý v minibicích, stejně jako jeho mnozí soupeři a kamarádi.

Už o dva roky později se představil na svých prvních roadracingových závodech – na milovaném Kyjovském okruhu a velmi brzy pronikl do úzké špičky jezdců na přírodních okruzích v ČR a na Slovensku. Ke třídě 125 SP přidal i třídu velmi rychlých šestistovek. Jeho hvězda stoupala vzhůru, získal titul mistra ČR a několikrát úspěšně reprezentoval i v zahraničí. Srdeční záležitostí byl pro Olina nejrychlejší roadracingový závod na světě, irská Ulster GP, kde o Olinův start pořadatelé vždycky jevili veliký zájem a kde jej místní fandové doslova uctívali jako modlu, jako vycházející hvězdu roadracingu.

Napořád si Tě budeme Oline pamatovat jako skromnýho, málomluvnýho kluka s velikánským závodnickým srdcem a talentem, stejně jako si Tě tak pamatují i Tvoji soupeři a kamarádi.

H. B.
Foto autor Foto autor Foto autor

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

  • 60 Luboše Javůrka
    Příjemný večer strávili návštěvníci Společenského centra Bonaparte ve Slavkově u Brna 4. října 2019. Od 19.30 se zde rozezněly tóny a hlasy členů herecké skupiny Divadelního spolku Slavkov u Brna. Úspěšné představení pod názvem Všechny lásky světa (ve zkrácené verzi) doplnili muzikanti skupiny... celý článek

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal... celý článek

Příroda

Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.